P E A C E!!!☮∞∞

P E A C E!!!

Bez względu na to, co się stanie, bez względu na to, jakie wyznajecie poglądy, wartości, co leży Wam na sercu… Nigdy nie poddawajcie się zawiści, politycznym (i żadnym:) walkom, kłotniom, gierkom. Nigdy nie dajcie się wciągnąć w spiralę bezmyślnej nienawiści, która każe zabijać kogoś (choćby wzrokiem, słowem, śmiechem:), kogo nie znacie, tylko dlatego, że jest inny.

Zabijmy tylko nienawiść w nas, tą głupią, bezsensowną, niekończącą się wojnę! Nie przetrwamy, jeśli będziemy to ciągnąć! Każdy z nas może być potworem, jeśli powstaną okoliczności temu sprzyjające. Każdy tez moze być świętym. Ale też – i to czasem wystarczy 🙂 – normalnym, dobrym człowiekiem. To tak proste i trudne jednocześnie. Wystarczy myśleć o kwiatach, zamiast o zabójcach. Zapomnieć, co ten durny polityk gadał do tego głupiego polityka, a przypomnieć sobie, że kwiaty już kwitną. Posłuchać śpiewu ptaków, zamiast awantur przywódców. Uwierzyć w obietnice Boga, nie kolejnego wodza.

Oczywiście nie mówię, by przymykać oczy na zło tego świata. Z tego też rodzi się zło. Z jednej strony – chcemy żyć w lukrowej bajce, w której nigdy nie pada deszcz, wszyscy wciąż chodzą uśmiechnięci, tort sam podjeżdża pod nos, a nieba nie zakłoci żadna chmura. Ale też ten idealny, słodki świat z czasem urozmaicamy sobie – sztucznymi wojnami, swarami, konfliktami generowanymi jak kody przez komputer.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s